280 KM w nowym Seacie Leonie Cupra

Segment hot hatchy rozwija się w najlepsze. W Genewie zadebiutuje kolejny, długo wyczekiwany gracz – Seat Leon Cupra. 280 KM zapowiada ogromne emocje!

Podstawowy Leon dzięki agresywnej linii nadwozia jest bardzo ładnym i sportowo wyglądającym samochodem. Spory grill, LEDowe reflektory oraz krótka, zwarta sylwetka cieszą oko, ale to przecież nie wszystko. W segmencie hot hatchy najważniejszy jest silnik i jego osiągi.

2014 seat leon cupra 103 280 KM w nowym Seacie Leonie Cupra

A ten nie jest już taki słaby. Dwulitrowa jednostka benzynowa ma 280 KM i wyprzedza Golfa GTI o prawie 60 koni mechanicznych. To tylko 20 mniej niż Golf R. Samochód będzie napędzany na przednią oś poprzez 6-biegowy automat DSG. Do utrzymania auta w ryzach będzie służyć tzw. szpera, czyli mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu. Na dane techniczne dotyczące osiągów musimy niestety jeszcze poczekać.

2014 seat leon cupra 63 280 KM w nowym Seacie Leonie Cupra

Zmiany w stosunku do normalnej wersji znajdą również odzwierciedlenie w sportowym zawieszeniu, układzie kierowniczym oraz hamulcach. Jest to oczywiste przy takiej mocy. Oryginalnego smaczku dodadzą wielkie felgi, kilka emblematów, czarne lusterka oraz sportowe fotele z inną kierownicą. Co ciekawe ten hot hatch będzie można zamówić z 5-cioma drzwiami. Cena – nieznana.

Jesteśmy zachwyceni i nie możemy się doczekać premiery!

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: