Prezentacja: Nowe Mitsubishi ASX 2017

Dzięki uprzejmości Mitsubishi Motors Polska miałem okazję przyjrzeć się z bliska Misubishi ASX po liftingu. Pomimo wątpliwej pogody za oknem, w godzinach przedpołudniowych ruszyłem powoli w kierunku przestrzeni kreatywnej “Babka do wynajęcia” aby odbyć niezwykłą podróż, tym razem w trochę lepszych warunkach pogodowych, ale o tym za chwilę.

Prezentacja rozpoczęła się równo w południe, a jej prowadzeniem zajęła się Anna Cieślak, która, wraz z Maciejem Stuhrem, obejmuje stanowisko Oficjalnego Ambasadora Mitsubishi ASX w Polsce. Podczas prezentacji mieliśmy okazję poznać z bliska wygląd nowej generacji oraz jego możliwości konfiguracyjne. Zdecydowanym gwoździem programu była możliwość wirtualnej przejażdżki Mitsubishi ASX w technologii 3D przy pomocy okularów Oculus. Zgodnie z zaleceniami założyliśmy je na głowę, w naszych uszach wylądowały słuchawki, a my sami wstaliśmy. W ciągu paru minut podróżowaliśmy wchodzącym na rynek modelem pokonując kolejne kilometry obracając głowę by dokładnie przyjrzeć się wnętrzu auta. Podróż zakończyła się nad jeziorem, bardzo słonecznym jeziorem czego zdecydowanie nie można było powiedzieć o pogodzie panującej za oknem. Bardzo fajna sprawa!

 

ASX 2017  43 min

 

Przejdźmy jednak do konkretów. Samochód nie przeszedł wielkich zmian wizualnych, można wręcz powiedzieć, że są one zmianami kosmetycznymi. Mitsubishi ASX 2017 zakupić możemy w 8 wersjach wyposażenia. Pierwsze 4: Inform, Invite Cool Edition, Intense Plus Navi oraz Instyle wyposażone zostały w silniki benzynowe oraz manualną skrzynię biegów. Druga połowa wersji wyposażenia (Invite 2WD, Invite 4WD, Intense Plus 4WD oraz Ralliart) na wyposażeniu posiada silniki diesla oraz manualne skrzynie biegów poza jednym wyjątkiem – w wersji Ralliart montowane są skrzynie automatyczne. Cena najnowszego modelu ASX’a rozpoczyna się od 69 990 zł, a kończy na około 140 000 zł.

Firma Mistubishi obchodzi w tym roku okrągłą, 80-tą rocznicę powstania pierwszego samochodu z napędem na 4 koła. Tyle lat doświadczenia w produkcji aut AWD zaowocowało między innymi 12 zwycięstwami tej marki w słynnym rajdzie Dakar. Swoją drogą… wiedzieliście, że termin crossover wprowadziła w 2001 roku właśnie marka Mitsubishi? Stało się to podczas prezentacji ASX’a Concept, którego nazwa pochodzi od Active Smart (X)crossover.

Jak jeździ nowy ASX? O tym przekonamy się na początku przyszłego roku, zostańcie z nami!

 

tekst: Arkadiusz Jurczewski

zdjęcia: Mitsubishi Motors

PS. Podobno w przyszłym roku Mitsubishi planuje pokazać światu coś ciekawego ;)

 

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.