MGT: zestawy LEGO różnych marek

Duńska marka od lat współpracuje z wieloma producentami dzięki czemu na rynku jest wiele fajnych zestawów klocków. Nieźle odwzorowane modele nie tylko świetnie wyglądają, ale mają też ciekawe rozwiązania techniczne.

Co ważne, zestawy nie zawsze kosztują walizki pieniędzy więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wszystko zależy od liczby klocków i wielkości zabawki. LEGO ma też coś dla fanów jednośladów, więc historycznie, jak i aktualnie znajdziemy w ofercie zestawy z samochodami, a także motocyklami.

LEGO Speed Champions Zabawa Dzieci 1 1024x683

LEGO SPEED CHAMPIONS

Zaczynając od najmniejszych zestawów za kilkadziesiąt złotych LEGO proponuję serię Speed Champions. To małe zabawki sportowych aut. Ferrari, McLaren i inne to popularne modele, o których każdy może pomarzyć.

Lego Technic BMW GS 1200 R 11 1024x768

LEGO BMW R 1200 GS

Wspomniałem już, że Duńczycy nie lekceważą fanów jednośladów. Jednym z zestawów, które nie są zbyt drogie jest BMW R 1200 GS. Wizja tego przeprawowego motocykla przełożona na wersję klockową zrobiona jest bardzo dokładnie. Zaskakuje zawieszenie oraz szczegółowość detali, a cena to tylko sto kilkadziesiąt złotych.

Są również droższe modele. Jednym z nich jest odwzorowany Harley w kolorach czerwienie i bieli. Nie miałem przyjemności go składać, ale wygląda naprawdę dobrze!

Lego Defender 35 1024x683

LEGO Land Rover Defender

To jeden z większych zestawów, który miałem okazję budować. Ponad 3000 tysiące elementów sprawia, że to wielogodzinna zabawa. Co więcej, Land Rover nieźle sobie zaplanował premierę nowej generacji Defendera i tak zobaczyliśmy pełnoprawny samochód i jego miniaturową wersję prawie jednocześnie. Koszt to niestety minimum 500 złotych

2020 10 14 15 45 14 LEGO CREATOR Ford Mustang 10265 9645369698 Allegro.pl  1024x503

LEGO Ford Mustang

Zazwyczaj zestawy samochodowe są z serii Technic, dzięki czemu układamy tylko jeden model. Pełno w nim ruszających się elementów jak silnik lub zawieszenie. Ford Mustang z Danii pojawił się w serii Creator, przez co możecie sobie go tuningować (są dodatkowe elementy). Koszt to znowu koło 500 złotych.

Najdroższe zestawy

Oczywiście LEGO przygotowało też wiele klocków za dużo wyższe kwoty. 1000 złotych, 2000 lub nawet więcej to nie problem. Często na bieżąco opisuje takie zestawy, bo to ciekawe, a przy tym może być inwestycją.

Jednym z takich zestawów było Porsche 911 GT3, Bugatti Chiron lub niedawna nowość Lamborghini Sian. Chętnych odsyłam do poszczególnych artykułów.

Oczywiście wymienione zestawy to tylko garść z oferowanych klocków. Są nawet ciężarówki (Mercedes Arocs). Jest ich dużo więcej, a przez Internet możemy kupić prawie każdy. Co więcej, fani czasem robią własne projekty, ale to raczej indywidualne propozycje, których nie kupicie.

Przyznacie, że to fajny Motoryzacyjny Gadżet Tygodnia?

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: