W Belgii znaleziono 4 nowe Polonezy

Barnfindy w motoryzacji trafiają się często. Zazwyczaj dotyczą niesamowitych i unikatowych aut. Zwykle są to klasyki. Tym razem w Belgii u dawnego dealera FSO znaleziono opuszczone Polonezy. Było ich aż 4.

To egzemplarze, które przez prawie 35 lat nie trafiły do swoich klientów. Jeden z nich to wersja C (bez tylnej wycieraczki i prawego lusterka) oraz bogatsza odmiana L. Najciekawszym znaleziskiem jest jednak poliftowy Polonez 1,5 LE. Ostatnia sztuka to dziwna wersja przedliftowa, która posiada niecodzienny bodykit, więc również posiada jakąś wartość. Jaką? Może ktoś wie co to?

Czasem zdarza się odnaleźć garaż, w którym stoi jakiś zapomniany samochód, a co gdybym Wam powiedział, że było takie…

Opublikowany przez Stowarzyszenie FSO Pomorze Sobota, 8 sierpnia 2020

Co ciekawe auta znalazły już nowych nabywców. Jeden trafi na wyspy Brytanii, a 3 pozostałe zostaną w UE. Niestety cen transakcji nie znamy. Patrząc na stan aut będzie trochę do roboty, ale w jakiś sposób to białe kruki.

Konrad Stopa
fot. Stowarzyszenie FSO Pomorze

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: