Polonez powróci? Polacy stworzyli nowy koncept

To tylko model koncepcyjny, ale się porusza i do tego niesamowicie wygląda. Oczywiście projekt jest nawiązaniem do tradycyjnego Poloneza, a za jego stworzenie jest odpowiedzialna firma z Kutna – FSO SYRENA.

Auto pokazano przy okazji prezentacji polskich elektryków – Vosco S106EV. Ten samochód, który ma być następcą popularnej “Syrenki” już jeździ i jest gotowy do produkcji. Vosco ma pojawić sie na rynku już w 2021. Teraz oczekuje na homologację.

Nowy Polonez

Na koniec prezentacji pokazano popularnego Poloneza w kontrze do nowego konceptu. Ponad 5-metrowe nadwozie wygląda niesamowicie. Limuzyna w formacie “sportback” ma być oczywiście elektryczna i zahaczać o segment Premium.

POlonez 1 1024x573 Polonez powróci? Polacy stworzyli nowy koncept

Jeśli Vosco odniesie sukces szanse na powrót Poloneza są całkiem możliwe i prawdopodobne. Trzymam kciuki!

Konrad Stopa
fot. FSO SYRENA

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: