Nowy Hyundai Tucson zaskakuje

Koreańczycy zaskoczyli – nowy Hyundai Tucson po prostu zrywa z dotychczasowym designem i wprowadza markę na inny poziom. Fakt widać tu trochę wizji Mercedesa EQC, ale i tak jest świetnie – zobaczcie sami!

Auto w 2021 roku pojawi się na rynku i na pewno zaskoczy. Design tego SUV’a wygląda niesamowicie. Duży grill nijak nie przypomina wcześniejszą gamę modelową koreańskiej marki. Zmiany jednak nie ograniczają się tylko do przodu auta. Inny jest tył samochodu, gdzie reflektory łączą się paskiem świateł niczym w Porsche.

Najspokojniej jest z boku, gdzie widzę trochę Toyoty. Skończmy jednak z tymi podobieństwami. Hyundai Tucson wizualnie rządzi i chyba mało kto to podważy?

2021 hyundai tucson 12 1024x576

Modyfikacje pojawiły się też we wnętrzu auta. Dziwna jest kierownica oraz kokpit centralny, który będzie miał sporo klawiszy (jednak wirtualnych), ale też nawet 10,25-calowy dotykowy ekran. Za kierownicą znalazł się także wyświetlacz, który będzie odpowiednikiem zegarów i również będzie mieć taki rozmiar.

Co ciekawe, na zdjęciach nie widać wybieraka automatycznej zmiany biegów, więc pewnie będzie to tylko przycisk.

2021 hyundai tucson 5 1024x576

A co pod maską? Pełnoprawna hybryda 1,6 litra z elektrycznym motorem o mocy 60 KM – łącznie system będzie miał 230 KM lub miękkie hybrydy (jedna nawet dieslowa i dwa benzyniaki). Niebawem ma pojawić się też hybryda plug-in z mocą 265 KM, ale jeszcze nie wiemy kiedy.

Oczywiście nowego Tucsona będzie można zamówić z napędem 4×4.

Konrad Stopa
fot. Hyundai

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: