GMC Hummer coraz bliżej debiutu

Producent zdradza coraz więcej szczegółów dotyczących elektrycznego pikapa. Nowy Hummer ma być całkowicie z innej planety.

Koncern GM szykuje nowego Hummera i to wiemy już od dawna. Mocarny pickup oraz terenówka mają się pojawić na rynku pod koniec 2021 r. Napęd nowego samochodu ma być całkowicie elektryczny bez możliwości wyboru wersji spalinowej. Moc silnika? Okrągły 1000 KM i potężny moment obrotowy pomagający wydostać się nawet z największych terenowych pułapek. Także przyspieszenie ma być spektakularne – od 0 do 60 mil w 3 s.

Jak ujawnia powyższy film Hummer ma w zanadrzu kilka sztuczek. Jednym z nich jest tzw. Crab Mode, w którym wszystkie koła skręcają się w tę samą stronę. Wtedy auto jedzie po skosie w bok. Do czego może się to przydać? Na pewno do pełzania w ciasnych miejscach, a może nawet do parkowania. W każdym razie rozwiązanie jest ciekawe, a gdyby dodać do tego jeszcze ustawienie tylnych kół pod odwrotnym kątem do przednich można uzyskać mniejszy promień skrętu. Tak ma m.in. najnowszy Mercedes S-klasa.

Oprócz tego nowy GMC ma mieć także otwierany dach, superszybkie ładowanie, inteligentny tempomat i coś co się nazywa Modular Sky Panels. W każdym razie napięcie przed premierą rośnie. Nowy Hummer zostanie zaprezentowany jeszcze przed końcem 2020 r. Od razu będzie można złożyć swój preorder na nowy model. Czy Tesla Cybertruck ma się czego obawiać?

Bartłomiej Puchała
fot. GMC

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.