Niecodzienne Porsche 911 RSR Escobara na sprzedaż

Wiemy o tym, że ludzie, którzy mają pieniądze kochają też samochody. Niezbyt dobrym przykładem tej konotacji jest Pablo Escobar. Mimo wszystko gust motoryzacyjny miał dobry, a wyścigi były jego ulubionym hobby. Auto, którym jeździł – wyścigowe Porsche 911 RSR trafiło na aukcje.

Jeden z potężniejszych ludzi w Ameryce Południowej uwielbiał wyścigi i rajdy. Co więcej często w nich uczestniczył. Choćby tym autem ze zdjęć, które na jego prośbę dostało odpowiedni pakiet stylistyczny oraz żółty lakier (nie do końca mi się podoba nawiasem mówiąc).

porsche 911 escobar 2

Co więcej historia tego egzemplarza zaczęła się dużo wcześniej. Nie przez przypadek zobaczycie na tym aucie nazwisko Fittipaldi, ponieważ auto powstało po to by brać udział w specjalnej serii wyścigowej w USA, a to był jego główny kierowca. Było to w latach 70. ubiegłego wieku. gdzie auta ścigały się w wyścigach o nazwie ICOR. Nie trwało to jednak za długo stąd auto trafiło do Pabla.

Auto sprzedawane jest w USA za około 2,2 mln dolarów!

Konrad Stopa
Źródło: autokult.pl
fot. Atlantis Motor Group / mat. prasowe

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: