Nadchodzi następca Toyoty GT86

Po 8 latach od debiutu małego, sportowego coupe będącego owocem współpracy Toyoty oraz Subaru, zaczynają pojawiać się pierwsze informacje o jego spodziewanym następcy.

Pierwszą z nich jest planowana nazwa samochodu – GR86. Wraz z rozwojem oddziału Gazoo Racing, Toyota ma zamiar włączać do niego kolejne modele, których cechą wspólną będzie przedrostek GR. Dotychczas poznaliśmy GR Supra oraz GR Yaris, mówi się również o super samochodzie GR.

W odróżnieniu od poprzednika bazującego na płycie podłogowej opracowanej przez Subaru, GR86 będzie prawdopodobnie opierać się na modułowej platformie TNGA Toyoty. Nowy model z pewnością przyniesie ze sobą szereg nowych technologii oraz poprawione wykończenie wnętrza.

2 5 1024x576 Nadchodzi następca Toyoty GT86

Jeśli chodzi o napęd, zgodnie z przewidywaniami nadal będzie to opracowana przez Subaru jednostka typu boxer. W tym miejscu ma nadejść jednak oczekiwana przez wielu rewolucja w postaci turbodoładowania – pod maską GR86 zagości bowiem 4 cylindrowe 2.4 litra o mocy co najmniej 255KM, stosowane w modelach Legacy, Outback oraz Ascent.

Debiut następcy GT86 planowany jest nie wcześniej niż w 2021r. Pozostaje tylko czekać, bo szykuje się naprawdę ciekawy samochód dla prawdziwych petrolheadów.

Paweł Zaorski
fot. Autocar, Motor1

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.