Honda Civic Type-R po lekkim odświeżeniu

Zmiany przyniósł azjatycki salon samochodowy w Tokio. Honda Civic Type-R została tam zaprezentowana po lekkim liftingu. Co się zmieniło?

Patrząc na Civica ciężko odnaleźć wspomniane zmiany, aczkolwiek odświeżenie Hondy miało bardziej charakter techniczny. Wizualnie zmodyfikowany został przedni zderzak, a osłona chłodnicy jest teraz większa (ma to zapewnić lepszy dostęp powietrza). Minimalnie odświeżono też środek – w pewnych miejscach pojawiła się w nim alcantara!

Ciekawostką będzie system modulujący głos silnika. Wszystko będzie zależeć od wybranego trybu jazdy. Ach te oszustwa…

civic typer 2020 cd Honda Civic Type R po lekkim odświeżeniu

Największe ulepszenia otrzymało zawieszenie, które będzie teraz bardziej miękkie oferując lepszy komfort podróży. Zmieniono także przednie tuleje, dzięki czemu samochód będzie się lepiej prowadzić (większa przyczepność i bardziej responsywny układ kierowniczy). Ponadto, poprawiono też skuteczność układu hamulcowego.

Pod maską pozostał ten sam dwulitrowy silnik VTEC z 320 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym równym 400 Nm. Do obsługi tej mocy służy 6-biegowa skrzynia manualna.

Wspomniane zmiany dotyczą wersji na rynek amerykański. Debiut europejskiej odmiany pewnie odbędzie się na genewskim salonie w marcu tego roku. Auto na rynek ma trafić jeszcze w 2020.

Konrad Stopa
fot. Honda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: