Honda Civic Type-R po lekkim odświeżeniu

Zmiany przyniósł azjatycki salon samochodowy w Tokio. Honda Civic Type-R została tam zaprezentowana po lekkim liftingu. Co się zmieniło?

Patrząc na Civica ciężko odnaleźć wspomniane zmiany, aczkolwiek odświeżenie Hondy miało bardziej charakter techniczny. Wizualnie zmodyfikowany został przedni zderzak, a osłona chłodnicy jest teraz większa (ma to zapewnić lepszy dostęp powietrza). Minimalnie odświeżono też środek – w pewnych miejscach pojawiła się w nim alcantara!

Ciekawostką będzie system modulujący głos silnika. Wszystko będzie zależeć od wybranego trybu jazdy. Ach te oszustwa…

civic typer 2020 cd

Największe ulepszenia otrzymało zawieszenie, które będzie teraz bardziej miękkie oferując lepszy komfort podróży. Zmieniono także przednie tuleje, dzięki czemu samochód będzie się lepiej prowadzić (większa przyczepność i bardziej responsywny układ kierowniczy). Ponadto, poprawiono też skuteczność układu hamulcowego.

Pod maską pozostał ten sam dwulitrowy silnik VTEC z 320 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym równym 400 Nm. Do obsługi tej mocy służy 6-biegowa skrzynia manualna.

Wspomniane zmiany dotyczą wersji na rynek amerykański. Debiut europejskiej odmiany pewnie odbędzie się na genewskim salonie w marcu tego roku. Auto na rynek ma trafić jeszcze w 2020.

Konrad Stopa
fot. Honda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: