Potrzebujesz dobry sprzęt – weź na próbę!

Nie trzeba owijać w bawełnę, że technologia pędzi jak szalona i nasze podręczne urządzenia potrafią co raz więcej. Czy chodzi o komputer, czy smartfon zastępują one mnóstwo innych sprzętów. Niestety przy tym co raz więcej kosztują. Jak wybrać ten najlepszy? Najlepiej sprawdzić go na własnej skórze – np. ze strony wypożyczalni urządzeń mobilnych Weź na próbę.

Muszę przyznać, że taka firma mówiąc wprost – ma sens. Patrzę na to ze względów indywidualnych. Sam nieraz zastanawiałem się długo jaki telefon lub aparat kupić. Oczywiście Internet wieloma porównaniami i testami pomaga współczesnemu klientowi, ale nigdy nie wiadomo na ile te teksty są rzetelne i niesponsorowane. Jest to jednak jakaś podstawa naszego wyboru.

Nie zastąpi to jednak indywidualnej zabawy z danym sprzętem, a rzadko kiedy sklepy lub producenci chcą podzielić się nimi (wartymi często kilka – kilkanaście tysięcy) na użyczenie lub okres próbny. Mi nigdy nie udało się namówić na to żadnej firmy bez płacenia za sprzęt w stu procentach i ewentualnym późnym zwrocie towaru. Przyznacie, że zamrożenie sporej sumy nie jest idealnym rozwiązaniem.

8 1

Jak tego uniknąć?

Rozwiązanie jest banalnie proste. Sprzęt można wypożyczyć i to w atrakcyjnej cenie. Kilkadziesiąt złotych za najnowszego iPhone’a lub drona dziennie, to w miarę rozsądne kwoty. Co ciekawe wypożyczyć można nawet elektryczną hulajnogę lub gogle wirtualnej rzeczywistości. Ciągle mało? To może kamera 360 lub ultrabook? Możliwości jest sporo, więc naprawdę według mnie to niegłupie rozwiązanie.

Komu się to może przydać?

Oprócz rozsądnemu klientowi lub początkującemu influencerowi zastosowań takiego rozwiązania widzę kilka. Od firm IT, które muszą coś przetestować, po wschodzące agencje reklamowe potrzebujące sprzętu do swoich kampanii. Oczywiście na wczasy na Malediwach lub komunię chrześniaka też się przyda więc potrzeb taka usługa może zaspokoić wiele. W przypadku awarii własnego sprzętu mobilnego warto skorzystać z wynajmu sprzętu zastępczego, by dalej korzystać ze smartfona, tableta lub laptopa w czasie, gdy prywatne urządzenie jest w naprawie. Zdarza się, że naprawy gwarancyjne przedłużają się do nawet kilku tygodni – dlatego warto rozważyć opcję wyposażenia się w sprzęt tej samej klasy lub nawet lepszej na ten czas.

6 1

Biorę na próbę – jak?

No dobrze – przekonałeś mnie – jak skorzystać? Wszystko poprzez stronę internetową. Wybieramy odpowiedni sprzęt, zostawiamy swój adres, opłacamy i czekamy na przesyłkę. Kurier podwiezie oraz odbierze  po zakończonym wynajmie paczkę. Wypożyczający zastrzega, że za dany sprzęt może pobrać kaucję. Oczywiście jest ona zwrotna i zależy od wartości użyczanego urządzenia.

Co ciekawe firma MT Solutions (weznaprobe.pl) na bieżąco przygotowuje promocje, więc warto przeglądać je na bieżąco, bo warto oszczędzić jeszcze więcej. Zdaję sobie sprawę, że użyczenie sprzętu generuje kolejne koszty, ale lepiej stracić kilkadziesiąt złotych niż potem odsprzedawać nietrafioną elektronikę kilkaset złotych taniej!

Konrad Stopa

Materiał powstał we współpracy z https://weznaprobe.pl

5 3

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: