Toyota GR Yaris – 3 cylindry i 261 KM

Nie wiem czy jest sens pisać więcej, bo tytuł zdradza wszystko. Azjatycka marka przedstawia najmocniejszy motor trzycylindrowy na świecie. Do tego auto ma napęd na cztery koła.

Małe nadwozie, trzy drzwi i zupełnie nowy look, który odchodzi od aktualnego Yarisa na pewno zyska wielu fanów. Informacja o tym modelu ledwie pokazała się na rynku, a Internet szaleje od rana. Dlaczego?

Yaris GR 2 1024x576

W sumie nie ma się co dziwić, bo tak wyśrubowanego silnika trzycylindrowego o pojemności 1,6 jeszcze nie widzieliśmy (261 KM i 360 NM). Zwłaszcza z połączeniem z napędem GT-Four (AWD), który może zablokować zarówno przedni, jak i tylny dyferencjał (proporcja napędu to pierwotnie 60:40, ale można go przesunąć na stosunek 0:100, więc Toyotą można podriftować). Co ciekawe za obsługę i przeniesienie mocy odpowiada sześciobiegowy manual!

Brzmi za pięknie? 5,5 sekundy do pierwszej setki, 230 km/h prędkości maksymalnej i waga ledwie niecałej 1,3 tony tylko potęguje pozytywne wrażenie.

Yaris GR 3 1024x576

Gazoo Racing – dzięki za hit!

Konrad Stopa
Fot. Toyota

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: