Ioniq będzie osobną marką

Hyundai stworzy nową markę swoich elektrycznych samochodów. Tak jak Genesis, powstanie Ioniq – osobny byt koreańskiego producenta. W najbliższych latach pojawią się 3 nowe modele tej marki.

Kiedyś jeździliśmy Hyundai’em Ioniq, ale to nie przez niego powstanie nowa marka. Koreański producent postanowił, że trzeba zasypać potrzeby klientów na elektryczne samochody. Osobna marka ma być odpowiedzią na te wymagania. Dzięki temu niedługo pojawi się Ioniq 5, 6 i 7. Liczby parzyste modeli mają odpowiadać za zwykłe nadwozia, a nieparzyste dotyczyć będą suvów i crossoverów.

Ioniq 5

Ma pojawić się w 2021 roku i być współczesną interpretacją modelu Pony. Tak naprawdę to elektryczny kompaktowy crossover o dość futurystycznej karoserii z ostrymi liniami.

Hyundai Ioniq Brand 2 1024x576 Ioniq będzie osobną marką

Ioniq 6

Szóstka będzie flagowcem tej marki. Limuzyna nawiązująca do konceptu Prophecy będzie pokazem siły Hyundai’a. To tutaj mają pojawić się innowacyjne rozwiązania, świetne materiały wykonania, a co za tym idzie wyższa cena od pozostałych modeli. Na rynku w 2022 roku.

Ioniq 7

To duży SUV, na którego będziemy musieli poczekać najdłużej. Pojawi się na rynku dopiero w 2024 roku i trudno dużo więcej już o nim powiedzieć.

Jak określacie krok Hyundai’a? Dobrze robi z tym podziałem marek na spalinowe i elektryczne? Ciekawe jak zachowa się KIA, w końcu też posiada już modele na prąd.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: