Hyundai zapowiada ciekawy model – Prophecy

Koreańska marka zaskakuje. Po niedawnym debiucie i zapowiedzi Velostera N, kolejny news. Koncept Prophecy ma trafić do produkcji seryjnej.

Hyundai Prophecy ma być elektrycznym coupe, który na pierwszy rzut oka przypomina mi Porsche Taycan. To chyba dobre skojarzenie, bo lepiej czerpać od znanych i podziwianych marek niż tych mniej. Też widzicie to podobieństwo?

Nie uwierzycie jednak skąd pomysł wizualny na model Prophecy. Otóż władze Hyundai’a chcą z nowych modeli elektrycznych stworzyć zgraną grupę aut, ale nie będą one zgodne wizualnie. Dokładnie jak w szachach, więc inspiracja dość niecodzienna.

Hyundai Prophecy 9 1 1024x635 Hyundai zapowiada ciekawy model   Prophecy

Auto ma trafić na rynek w 2022 roku. Nie znamy jednak więcej szczegółów technicznych, ale mimo to – przyjemnie posłuchać o nowych planach w obecnej pandemii.

Konrad Stopa
fot. Hyundai

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: