Golf GTI w szczegółach

Niebawem pojawi się szybsza odmiana ósmej generacji Golfa. Co skrywa pod maską i kiedy zadebiutuje to GTI?

Dwulitrowy silnik benzynowy ma generować teraz około 250 KM, a wersja Clubsport, czyli ta mocniejsza, aż 280 KM. Sporo, ale nie rekordowo, jak na przednionapędowego hot-hatcha. Aktualna wersja mogła pochwalić się podobnymi danymi technicznymi.

Co ciekawe auto nie będzie miękką hybrydą, tylko standardowym autem, a to w cieniu plotek o nowej Octavii RS trochę dziwne.

2020 volkswagen golf viii 11 1024x564 Golf GTI w szczegółach

Auto zyska również pod względem prowadzenia, gdzie zrezygnowano ze zbyt mocnego wspomagania kierownicy. Wizualnie wersja GTI będzie wyróżniać się czerwonymi akcentami (zaciski, grill itp.). Podrasowane wnętrze widzicie powyżej. W skrócie – ma być atrakcyjnie!

W dalszej przyszłości ma pojawić się Golf GTD, GTE oraz R. Ostatni, czyli najmocniejszy z rodziny, będzie miał nawet 350 KM i napęd 4×4.

A tutaj przeciek i prawdziwe fotki nowego GTI.

Golf GTI ma pojawić się na marcowym salonie samochodowym w Genewie.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: