DHL rozbudowuje flotę o auta elektryczne

Temat elektryfikacji jest bardzo modny. Modne jest też bycie eko. Nie bez znaczenia są także dopłaty do samochodów elektrycznych. Trzeba przyznać, że coraz częściej tego typu pojazdy spotykamy też w branży kurierskiej. Do tego grona dołączył po raz kolejny DHL.

Do floty pojazdów firmy kurierskiej DHL dołączyło właśnie 7 pojazdów elektrycznych Volkswagen Crafter. Samochody objęte zostały programem Full Service Leasing i zostały finansowane przez Volkswagen Financial Services. Samochody trafiły do polskiego oddziału DHL Express w połowie listopada bieżącego roku.

Przygotowane przez firmę Volkswagen samochody zostały specjalnie przygotowane do pracy w trudnych warunkach branży kurierskiej. Zadbano także o kierowców. Produkowany we Wrześni Volkswagen e-Crafter ma bogate wyposażenie, nowoczesne systemy wspierające kierowcę. Nie bez znaczenia pozostaje także wysoki dach i wygodna do aranżacji przestrzeń ładunkową. Ważna rolę odgrywają także tylne drzwi mają zwiększony do 270 stopni kąt otwarcia, dzięki czemu dostęp do przestrzeni bagażowej jest znacznie łatwiejszy. Dobre wrażenie robi też specjalna zabudowa paki, gdzie umieszczono wygodne półeczki na paczki.

765833716b4da5dff1db

Warto zaznaczyć, że wszystkie obowiązki związane z administrowaniem samochodami czy serwisem są po stronie Volkswagena dzięki czemu koszty dla firmy DHL koszty są niemal w pełni przewidywalne. Do raty miesięcznej za wynajem pojazdu należy więc doliczyć jedynie koszty ładowania e-Crafterów.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.