BMW: Competition Pack dla M3 i M4

BMW zapowiedziało pakiet zwiększający moc dla BMW M3 i M4, bo przecież tej nigdy za mało. Teraz, kiedy już zamówisz swój egzemplarz i wyposażysz go w nowy Competition Pack, będziesz mógł ślizgać się bokiem jeszcze bardziej. Fajnie, co?

Dzięki zmianach w ECU, otrzymujemy 425 KM dla BMW M3 i 444 KM dla BMW M4. Taka modyfikacja pozwala na osiągnięcie pierwszej “setki” w cztery sekundy przez oba modele. Na szczęście na mocy się nie kończy. Zdecydowano się również zastosować inne usprawnienia, aby wraz z osiągami poprawić właściwości jezdne.

Do adaptacyjnego zawieszenia M dodano nowe amortyzatory z twardszymi sprężynami, a także od nowa zaprogramowano tryby jazdy: Comfort, Sport i Sport+, aktywny dyferencjał i kontrolę trakcji. W środku znajdziemy lżejsze, sportowe fotele wykończone w skórze, a na zewnątrz 20-calowe felgi z BMW M4 GTS i poczwórny układ wydechowy z czarnymi końcówkami.

 

bmw f82 m4 coupe competition 1 BMW: Competition Pack dla M3 i M4

 

Modyfikacje mogą zostać zainstalowane w każdym, nowym BMW M3 lub M4, M4 Coupe i M4 Convertible. Niestety nie ujawniono kiedy pojawi się opisany Competition Pack. Przewiduje się, że montaż wszystkich usprawnień podniesie cenę tychże aut o 5 tysięcy funtów względem kosztów bazowych.

Czy M3 i M4 rzeczywiście potrzebują więcej mocy?

źródło: autoexpress.co.uk

 

Dyskusja

komentarzy