W Idaho można kupić Wartburga 353

Już nawet u nas w Polsce znalezienie Wartburga jest prawie niemożliwe, ale w Stanach? Co robi tam ten relikt przeszłości, kto postanowił wysłać go za wielką wodę?

Tego nie wie nikt. W stanie Idaho ktoś postanowił pozbyć się takiego cacka w kolorze startej marchewki. Co ciekawe samochód zachowany jest w bardzo dobrym stanie i nie widać po nim upływu tylu lat. Czyżby miał tam lepsze życie niż w Europie?

 

Wartburg 353 5 1024x682

 

Przecież nawet w Polsce Wartburg w dobrym stanie jest rzadkością. Obecny właściciel wycenił tego klasyka na kwotę aż 5500 dolarów. Trudno nazwać to okazją, ale życzymy, by Wartburg znalazł nowego właściciela i mógł kontynuować tradycję niemieckiej myśli motoryzacyjnej z czasów NRD.

Konrad Stopa

Fot: Carscoops.com

 

Wartburg 353 1 1024x682

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: