Volkswagen Tiguan od teraz dostępny z napędem hybrydowym

Coraz większe wymogi dotyczące ekologii oraz rosnące zainteresowanie samochodami elektrycznymi i hybrydowymi mocno wpływają na plany koncernów samochodowych. Samochody tego typu coraz częściej trafiają do oferty konkretnych marek. Najlepszym przykładem potwierdzającym te słowa jest grupa Volkswagen. Niemiecki koncern w ostatnim czasie wprowadził do sprzedaży Skodę Superb w wersji hybryda plug-in a także elektryczne modele – ID.3 i ID.4.

DB2020AU01513 small

Volkswagen na tym jednak nie skończył. Do bogatej oferty dołączył właśnie Tiguan w wersji hybryda plug-in. Samochód w tej wersji silnikowej dostępny jest na razie na rynku niemieckim. Do napędu Tiguana z technologią hybrydową posłuży silnik benzynowy o pojemności 1,4 l połączony z silnikiem elektrycznym. Łączna moc jednostki wynosi 245 KM i zapewnia 400 Nm momentu obrotowego.

DB2020AU01512 small

Akumulator litowo-jonowy, w którym gromadzi się energia potrzebną do zasilania silnika elektrycznego, został umieszczony w podłodze pojazdu przed jego tylną osią. Jego pojemność ma zapewniać możliwość przejechania dystansu około 50 km na samym silniku elektrycznym (całkowicie bezemisyjnie).

DB2020AU01506 small

Ceny Volkswagena Tiguan w wersji eHybrid w Niemczech rozpoczynają się od 42 200 euro.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.