Volkswagen szykuje nowego crossovera – to Nivus

Kolejny Volkswagen w formie crossovera na rynku? Można zastanowić się po co, skoro jest już T-cross i T-roc. Otóż Volkswagen Nivus pojawi się na rynkach Ameryki Południowej.

Nivus to pojazd oparty na Volkswagenie Polo, który ma być jednocześnie małym suvem, ale też autem sportowym. Dzięki temu jego tył jest ostro ścięty, a linia dachu dość mocna opada w stronę kufra. Dodając do tego wyższy prześwit, trochę plastikowych dokładek Volkswagen powinien odnieść sukces.

Nie wiem czy Meksykanie lub Argentyńczycy lubią downsizing, ale muszą się z nim pogodzić. Nowy model będzie miał tylko jeden silnik – 1.0 TSI z mocą 128 KM (automatyczna skrzynia biegów) lub 115 KM (manual).

Ciekawostką jest fakt, że specjalna wersja auta będzie mogło się również poruszać na gorszej jakości paliwie, czyli etanolu.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: