Nissan GT-R50 by Italdesign w produkcji

Japońska marka wraz ze studiem projektowym Italdesign wyprodukuje limitowaną serię GT-Ra.

Nissan podjął współpracę z włoskim studiem Italdesign w celu wypuszczenia na rynek krótkiej serii GT-R50. To jubileuszowy model kultowego GT-Ra pokazany z okazji 50-lecia pierwszego Skyline’a z takim oznaczeniem. 50 sztuk takich samochodów trafi do klientów pod koniec 2020 r.

Dostawy będą trwać prawdopodobnie przez cały przyszły rok, bo każdy z 50 samochodów będzie robiony na zamówienie. To od klienta będzie zależeć wygląd wielu elementów nadwozia i wnętrza. Nic dziwnego, w końcu każdy z nich płaci za tą przyjemność co najmniej 1 mln euro! To sześciokrotność ceny normalnego Nissana GT-R Nismo. No cóż, ręczna produkcja w Italdesign musi kosztować.

Silnik o pojemności 3,8 l został na cele tego projektu wzmocniony. Legitymuje się mocą 710 KM co oznacza wzrost o 110 KM wobec najmocniejszej wersji Nismo GT-R. Płaci się także za zawieszenie Bilstein z regulacją twardości oraz hamulce od Brembo. Oprócz tego każdy wrażliwy element auta został wzmocniony dla przeniesienia większej mocy na asfalt. Mam tu na myśli dwusprzęgłową skrzynię biegów, dyferencjały i dwa wały napędowe.

Bartłomiej Puchała
fot. Nissan

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.