Subaru opublikowało teaser nowego Outbacka

Dokładnie za tydzień będzie miał miejsce debiut nowego Subaru Outback.  Na rozgrzewkę opublikowano dwa oficjalne zdjęcia tego modelu.

Za tydzień zaczyna się New York Auto Show i właśnie podczas tego wydarzenia Subaru pokaże nową generację Outbacka. Nic dziwnego, w końcu dla Japończyków właśnie rynek USA jest największy i najważniejszy. Na razie producent jest bardzo oszczędny w komunikatach na temat swojego podwyższonego kombi.

Zdjęcie pierwsze ujawnia nieco wyglądu Outbacka rocznik 2020. Będą tak jak do tej pory terenowe osłony nadkoli i zderzaków. Od Legacy ten model będzie się różnił szczegółami, jak inny układ świateł w zderzaku czy wzory felg.

2020 subaru outback teaser 1024x576 Subaru opublikowało teaser nowego Outbacka

Drugie zdjęcie ujawnia główną zmianę we wnętrzu – ekran dotykowy o przekątnej 11,6 cala. Podobnie jak w Volvo, jest on umieszczony pionowo. To gadżet przejęty od bliźniaczego modelu Legacy. Identyczne w obu modelach będą silniki. Na rynku amerykańskim Outback będzie sprzedawany z wolnossącym bokserem 2,5 185 KM lub z uturbionym 2,4 l 260 KM. Standardem jest napęd na wszystkie koła i automat CVT. Nie wiadomo jednak czy identyczne zestawienie napędów będzie w sprzedaży w Europie.

Bartłomiej Puchała
fot. Subaru

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.