Nowy Mercedes CLA 35 AMG – o krok przed A 35

Nowy Mercedes CLA 35 AMG podgrzewa atmosferę przed debiutem najmocniejszego A45/CLA 45 AMG.

Dopiero co poznaliśmy nową klasę A w wersjach sedan i hatchback, a teraz znamy już także CLA. Od wczoraj również w wersji 35 AMG. To sedan-coupe dla tych, którym nie podchodzi standardowa, czterodrzwiowa klasa A. Jednocześnie jest to przedsmak prawdziwych konkretów od AMG, a mam na myśli A 45 AMG oraz CLA 45 AMG, których silniki będą mieć ponad 400 KM.

Na razie trzeba się zadowolić 306-konnym benzynowcem 2.0 w nowym CLA 35. Standardowo o trakcję dba napęd 4Matic. Oprócz znakomitych osiągów auto jest napakowane technologią. Prym wiedzie tutaj inteligentny system multimedialny MBUX rozumiejące wiele poleceń głosowych, nawet jeśli nie są powiedziane wprost.

CLA 35 AMG różni się wieloma rzeczami od standardowego CLA. Oprócz silnika z pięcioma trybami pracy są też aktywne amortyzatory, o wiele większe tarcze i zaciski hamulcowe. Z zewnątrz przynależność do AMG podkreślono alufelgami i agresywniejszym bodykitem, a w środku sportową kierownicą, fotelami i zestawem detali.

2020 mercedes amg cla 35 coupe 4 1024x576 Nowy Mercedes CLA 35 AMG   o krok przed A 35

Bartłomiej Puchała
fot. Mercedes-Benz

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.