Seat odświeży model Ateca

Lifting modelu Ateca już 15 czerwca. Samochód zyska nową technologię i oszczędniejsze silniki.

Crossover Seata produkowany jest już przeszło 4 lata. Model ten powstaje na platformie o nazwie MQB. Dzieli ją m.in. z Volkswagenem Tiguanem czy Skodą Kadiaq. Nazwa modelu pochodzi od hiszpańskiego miasta w rejonie Aragonii.

Pomimo tego, że samochód wizualnie nadal może się podobać, to już teraz zapowiadana jest prezentacja odświeżonej wersji tego modelu. Głównym celem pozostaje pozyskanie kolejnych klientów. W tym celu stylistyka Ateki ma się bardziej upodobnić do nowego Leona. Na oficjalnym teaserze Seata widać m.in. nowe logo modelu czy dynamiczne kierunkowskazy. Warto dodać, że jak do tej pory sprzedano przeszło 300.000 egzemplarzy Seata Ateca.

Nowy model ma łączyć odświeżoną sylwetkę z zapewnieniem jeszcze większego komfortu i bezpieczeństwa. Można się spodziewać również bardziej wydajnych jednostek napędowych z rodziny TSI i TDI.
Oficjalna premiera nowego Seata Ateca przypada na 15 czerwca. Wtedy poznamy więcej szczegółów oraz pełny wygląd samochodu.

Paweł Oblizajek
fot. Seat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.