Ponad milion kilometrów Maybachem!

Josef Weikinger, biznesmen z Liechtensteinu tak bardzo pokochał swojego Maybacha 62, że spędził w nim prawie 10 lat w ciągłej podróży. Dowód? Ponad milion kilometrów przejechane na tylnej, ultra wygodnej kanapie. 

Pan Josef w 2004 rozpoczął poszukiwania wygodnej limuzyny do dalekich, biznesowych podróży. Oczywiście od początku planował być jedynie pasażerem tylnej kanapy. Wybór był oczywisty – w salonie zamówił nowiutkiego Maybacha 62.

Do 2009 roku, czyli w 5 lat pokonał tym autem 999 999 kilometrów i… urządzenie przestało naliczać kilometry. Później jeździł nim jeszcze 4 lata – do 2013 roku. Należy więc przypuszczać, że licznik obrócił się prawie dwukrotnie. Co przez ten czas wymieniał? Przy 600 tysiącach kilometrów wymiany wymagał 12 cylindrowy silnik. Poza tym Weikinger wymienił jeszcze skrzynię biegów i przednie zawieszenie. Nie wiele, jak na taki “przelot”…

Josef Ponad milion kilometrów Maybachem!

Od przeszło roku Maybach ma już nowego właściciela i podobno nadal dzielnie służy w codziennej eksploatacji. Josef Weikinger zdecydował się przesiąść do nowego BMW 760Li. Ciekawe czy “Bawarczyk” będzie mu równie dobrze służył?

Adam Gieras

Źródło: worldcarfans.com

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)