Pierwsze zdjęcie Opla Corsa F!

Mały Opel będzie skonstruowany już na francuskiej płycie podłogowej.

Można powiedzieć, że nowa Corsa powstaje w najgorszym okresie.  Inżynierowie musieli gdzieś po drodze zmienić swoje plany, gdyż dostali zupełnie nową płytę podwoziową koncernu PSA. Chodzi o platformę CMP, na której oparty będzie też nowy Peugeot 208 i wiele innych modeli.

Opublikowane zdjęcie przedstawia fragment przodu auta – głównie reflektor wykonany w technologii MatrixLED. Domyślamy się, że będzie to wyposażenie opcjonalne zarezerwowane dla najdroższych wersji Corsy, gdyż sfotografowane egzemplarze testowe często mają zwykłe halogeny z przodu. Jest to też wskazówka, że Corsa odziedziczy po większych braciach nowinki technologiczne konieczne by skutecznie rywalizować w tak zatłoczonym segmencie.

2020 opel corsa spy photo 1024x576 Pierwsze zdjęcie Opla Corsa F!
fot.  motor1.com

Zamaskowane muły testowe nowej Corsy już od dawna są fotografowane przez spotterów. Wszystkie mają jedną wspólną cechę – są pięciodrzwiowe, więc to jasny sygnał, że Corsa straci swoją wersję 3d. Tym samym podąży śladem innych samochodów swojego segmentu np. nowego Polo i Seata Ibizy.

Opel Corsa F zadebiutuje jeszcze w 2019 roku, ale na wjazd do salonów sprzedaży prawdopodobnie trzeba będzie poczekać do 2020 r.

Bartłomiej Puchała
fot. Opel / motor1.com

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.