Bezlitosne przecieki – Renault Clio i Peugeot 208

To nie do końca szczęśliwy dzień dla francuskich producentów. Internet wyjawił jak będzie wyglądać nowe Renault Clio i Peugeot 208. Co ciekawe powody przecieków jak zwykle kuriozalne.

O ile samochód producenta z lwem na masce można było jakoś bardziej ochronić, ponieważ zdjęcie granatowego 208 zrobiono na zamkniętym pokazie, to z Renault nie było już tak łatwo. Design jego karoserii znamy dzięki wizualizacji lub zdjęciu zabawki, czyli małego modeliku Clio.

Peugeot 208 Bezlitosne przecieki   Renault Clio i Peugeot 208

Wróćmy jednak do samych aut. Nowe 208 zdecydowanie nawiązuje do udanego 508. Widzimy ten sam przód z pionowymi kłami (światłami do jazdy dziennej). Nowa odsłona tego modelu będzie produkowana na tej samej platformie co DS3 Crossback i Opel Corsa. Premiera auta ma nastąpić w Genewie za parę miesięcy.

clio 5 2019 miniature 1 Bezlitosne przecieki   Renault Clio i Peugeot 208

Clio piątej generacji również powinno pojawić się obok Peugeota w stolicy Szwajcarii na salonie samochodowym. Patrząc na autko w skali 1:43 możemy ocenić, że bardzo upodobni się do Megane ze specyficznymi reflektorami (takie jak w Talismanie) i szerokim grillem. Ciekawa jest również linia tylnych okien i kształt samych drzwi. Podobno ma pojawić się również wersja elektryczna nowego Clio.

Konrad Stopa
Źródło: Car Scale World i BlogItalia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: