Mazda CX-3 na pierwszych zapowiedziach

Na genewskim salonie samochodowym w marcu tego roku, azjatycki producent pokaże nową odsłonę Mazdy CX-3. Suva, którego dość mocno lubi Europa.

Jako, że o nowej Maździe 3 wiemy już wszystko można stwierdzić, że CX-3 będzie jej wyższą siostrą. Dzięki zdjęciu od producenta możemy stwierdzić, że auto zachowa znane z Mazdy MX-5 reflektory oraz kształty crossovera.

Nowością techniczną będzie system G-Vectoring Control Plus, który ma poprawić prowadzenie, zwłaszcza w zakrętach gdzie będzie dzielił moment obrotowy, by zwiększyć efektywność jazdy.

Nowe będą również silniki. Benzynowy motor SkyActiv będzie dbał o ekonomię jego użytkowania poprzez specyficzne spalanie paliwa. Ma on działać na podobnie wysokich obrotach jak motory wysokoprężne. Czyli niby diesel, a jednak benzyniak. Jesteśmy ciekawi jak to będzie działać.

Konrad Stopa
fot. Mazda


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: