Papież Franciszek dostał Dacię Duster

Rumuńska marka podarowała odpowiednio zmodyfikowany egzemplarz popularnego modelu. Papież wygląda na zdjęciach na uśmiechniętego, więc chyba Duster mu się spodobał.

Przygotowany egzemplarz oczywiście jest biały, ale także ma jasną, lecz podstawową, tapicerkę. By ułatwiać wsiadanie auto obniżono o 3 centymetry. Inny jest również dach samochodu, który posiada okno z wyciąganymi panelami.

Dzięki temu można dołożyć do dachu specjalne dokładki i stanąć wystając z samochodu. Wyżej zamontowano również tylną kanapę, która nawiasem mówiąc jest bardzo komfortowa i również poddana modyfikacjom.

Duster Papieża 2 1024x683 Papież Franciszek dostał Dacię Duster

Podarunek przez Watykan został przyjęty, ale raczej wątpliwe jest by Dacia Duster została nowym Papamobile, chociaż Papież Franciszek podróżuje w różnych samochodach na całym świecie.

Konrad Stopa
fot. Dacia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: