Odświeżona Dacia Duster – co się zmieniło?

Rumuni przedstawili światu Dacię Duster po faceliftingu. Patrząc z zewnątrz wiele zmian nie widać. Warto jednak zajrzeć do środka, bo tam pewne modyfikacje zaszły.

Po prostu główną zmianą jest nowy system infomedialny. Sam projekt deski rozdzielczej czy zastosowane materiały pozostały. Nie są najwyższych lotów, ale nie wyglądają źle. Nowy dotykowy ekran może mieć teraz nawet 8-cali i wygląda bardzo nowocześnie. Nie jest też wsadzony na siłę tylko ładnie wkomponowany.

Dacia Duster 2022 3 1024x576

Z zewnątrz natomiast naprawdę trzeba się przyjrzeć by dostrzec jakieś zmiany. Jedyne na tyle wyraźne, to te w przednich reflektorach gdzie światła do jazdy dziennej w technologii LED układają się w literę Y. Tak samo jak w nowym Loganie lub Sandero. Ot takie dopasowanie do reszty gamy marki.

Dacia Duster 2022 2 1024x576

Auto nadal będzie dostępne w wersji FWD oraz AWD. Wszystko dostępne w zależności od wybranej wersji silnikowej. Można wybrać 90-konnego trzycylindrowca lub silnik benzynowy z 4 cylindrami i mocą 110 KM albo 130 KM (dostępny z 6-biegowym automatem). Jest również 115-konny diesel lub 100-konna wersja z 50-litrowym bakiem na LPG.

Napęd 4×4 będziemy można dostać 150-konny silnik o pojemności 1,3 litra z turbo lub diesla 1,5 o mocy 115 KM.

Auto trafi do sprzedaży we wrześniu z nowym logo tego producenta!

Konrad Stopa
fot. Dacia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: