Nowy Citroen C4 będzie również w wersji elektrycznej

Francuski Citroen to wielki nieobecny w klasie kompaktowych hatchbacków. Od momentu zaprzestania produkcji II generacji modelu C4 w 2017 roku w ofercie brakowało tego typu pojazdu. Po 3 latach nieobecności Citroen wraca to tego mocno obsadzonego segmentu. Wraca i to z przytupem.

Citroen oprócz kolejnej generacji C4 zaprezentował również C4 w wersji elektrycznej. ë -C4 to następne auto z serii „Citroen goes electric for all”.  Zakłada on wprowadzenie sześciu zelekryfikowanych modeli. Zaprezentowane auto jest piąte w gamie samochodów elektrycznych. Wcześniej wprowadzone zostały C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, ë-Jumpy i ë-SpaceTourer.

Citroen e c4 3 1024x423

ë-C4 określany jest jako w 100% elektryczny pojazd. Pod maską pracuje dobrze znana z Peugeota jednostka  o mocy 136 KM. Silnik ten występuje m.in. w modelach e-208 oraz e-2008. Generuje on moment obrotowy na poziomie 260 Nm. Akumulator o pojemności 50 kWH pozwala na pokonanie do 350 km na jednym ładowaniu. Wspomniana jednostka daje możliwość rozpędzenia się maksymalnie do 150 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaś 9,7 s. Według zapowiedzi producenta ładowanie baterii od 0 do 80% zajmuje zaledwie 30 min, zakładając użyczenie szybkiej ładowarki.

Citroen e c4 2 1024x486

Na razie nie ma oficjalnej informacji dotyczących ceny Citroena C4 w wersji elektrycznej.

Paweł Oblizajek
fot. Citroen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.