Nowe BMW pozwoli wyróżnić się z tłumu

Jakie są najpopularniejsze kolory nowych samochodów? Są to czarny, biały i srebrny. W motoryzacji kolory mają swoje znaczenie. Biały kojarzony jest z rolą przedstawiciela handlowego, czarny zaś kojarzy się z elegancją. Srebrny jest neutralny. Jak się okazuje oprócz tych kolorów coraz większą popularność zdobywają lakiery indywidualne. W przypadku BMW robią one prawdziwą furorę.

To co jeszcze niedawno wydawało się mało prawdopodobne, teraz stało się prawdą. Klienci BMW chcą wyróżnić się z tłumu. Najprostszą i najskuteczniejszą metodą by tego dokonać jest wybór indywidualnego lakieru. Mniej więcej od połowy sierpnia decydują się na zakup modelu Serii 1 i Serii 2 Gran Coupe mamy taką możliwość.

Jeszcze w sierpniu pojawiły się pierwsze BMW serii 1 i BMW serii 2 Gran Coupé wyprodukowane dla klientów, którzy zdecydowali się na niestandardowy lakier, mienią się w kolorach zółtym Speed Yellow, niebieskim San Marino, zieleni Verde Ermes i szarym Nardo. Możliwość zamówienia BMW serii 1 i BMW serii 2 Gran Coupé w około 160 kolorach cieszy się dużą popularnością i to pomimo słonej dopłaty za kolory matowe i Individual.

P90433327 highRes bmw 1 series from bm 1024x682
Foto: Martin Klindtworth – www.zentralfotograf.de

Zainteresowanie nietypowymi lakierami jest ogromne a książki zamówień wprost pękają w szwach. Jednym z ostatnich nietypowych zamówień jest produkcja na rynek japoński. Zamówionych zostało 180 egzemplarzy BMW 118d w kolorze srebrnym Hockenheim, czerwonego rubinu i fioletowej sepii.

P90433331 highRes bmw 2 series gran co 1024x682
Foto: Martin Klindtworth – www.zentralfotograf.de

Aby móc realizować lakiery Individual także w mniejszych seriach modelowych konieczne było przystosowanie lakierni. Przygotowano nowe systemy doprowadzania lakieru oraz nową mieszalnię lakierów. Zakłady produkcyjne w Lipsku dają możliwość wyprodukowania pięciu samochodów w lakierach z palety Individual dziennie.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: BMW

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.