Czym jest nowa Dacia Jogger?

Z tego co mi się kojarzy, to joggery są rodzajem spodni. Jak sama nazwa mówi – też do biegania. Rumuński producent postanowił nazwać tak swój nowy model. Czym jest Dacia Jogger?

Jako, że premiera auta ma odbyć się za 3 dni nie wiemy wszystkiego. Znamy kilka zdjęć i zdawkowych informacji, którymi musiałem się z wami podzielić. Otóż Dacia Jogger to nowe kombi rumuńskiej marki. Tak naprawdę ma zastąpić Logana MCV i Lodgy, więc to taki półśrodek, a raczej patrząc po zdjęciach – kombivan

%name

Wszystko na kanwie nowego Logana i Sandero, więc wizualnie samochód będzie do nich nawiązywał. Oczywiście jak to kombi, będzie odpowiednio większy. Pojawi się nawet wersja 7-osobowa.

Pod maską będą znane silniki z gamy Dacii i Renault – benzynowe 0,9 i 1,0 oraz 1,3 turbo. Pojawią się też wersje z LPG. Nie będzie już jednak aut z silnikami wysokoprężnymi!

Konrad Stopa
Źródło: Autogaleria.pl
fot. Dacia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: