Nie będzie Focusa RS

Niemiłe wieści przyszły do nas z Francji. Caradisiac informuje, że przez surowe normy emisji spalin Ford zrezygnował z prac nad nową generacją Focusa RS.

Pozostaje nam zapłakać, ale wszelkie plotki dowodzą, że Ford Focus ST zostanie najmocniejszą odmianą popularnego kompakta. Niestety panująca pandemia nie pomoże w ewentualnej zmianie decyzji tego producenta.

Planowany Focus RS miał być hybrydą i osiągać nawet 400 KM. Z napędem na wszystkie koła i dopracowanym drift mode mógł śmiało konkurować z nowymi hothatchami, nawet z segmentu premium.

Wielka szkoda, ponieważ Ford Focus RS zawsze miał pewne miejsce u fanów szybkich lecz niedużych samochodów w liście fajnych aut, a poza tym naprawdę sporo pojawiało się ich na ulicy.

Osobiście liczę, że może francuskie źródło się pomyliło…

Konrad Stopa
fot. Motopodprad.pl

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: