Czy warto kupić używany samochód klasy premium – Mercedes-Benz?

Samochody używane wciąż cieszą się w Polsce potężnym zainteresowaniem – zwłaszcza kilkuletnie pojazdy marek premium, w tym Mercedes-Benz. Klienci decydujący się na tego rodzaju samochody mogą często liczyć na atrakcyjną ofertę, bogate wyposażenie, wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa, a także na prestiż, którego nie zapewnią im nowe pojazdy popularnych marek.

Dlaczego warto kupić używany samochód marki Mercedes-Benz?

Za zakupem kilkuletnich samochodów używanych marek premium przemawiają liczne zalety. Jednym z nich mogą być korzyści ekonomiczne. Po kilku latach eksploatacji samochody odnotowały największy spadek wartości, w związku z czym przez kolejne lata użytkowania nie będą w tak szybkim tempie tracić wartości rezydualnej. W związku z tym nowy nabywca może cieszyć się niemal nowym samochodem bez obaw o to, że w trakcie 3-letniej eksploatacji straci ono 30-40% początkowej wartości.

Poza tym dwu- lub trzyletni samochód wciąż będzie wyglądać jak nowy, a o ile pierwszy właściciel dbał o niego, wszystkie jego podzespoły, układy, systemy i komponenty będą działać bez najmniejszego zarzutu, a sam pojazd nie będzie wymagał żadnego wkładu finansowego.

Zaletą kilkuletnich samochodów marki Mercedes-Benz oraz pojazdów innych luksusowych marek jest fakt, że producenci używają do ich produkcji najwyższej jakości materiałów i implementują w nich najnowocześniejsze technologie dostępne na rynku. Wobec tego tak doskonale wyposażony samochód będzie starzeć się o wiele wolniej od nowego pojazdu średniej klasy, zapewniając użytkownikom radość z eksploatacji, prestiż oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jak i gdzie bezpiecznie kupić używany samochód marki Mercedes-Benz?

Niestety, duża popularność luksusowych samochodów z rynku wtórnego powoduje, że w Polsce wciąż działa wiele nieuczciwych komisów oraz handlarzy sprowadzających uszkodzone pojazdy z zagranicy. Samochody te nierzadko mają cofnięte liczniki, zatuszowaną historię powypadkową oraz poważne braki czy ukryte usterki, które mogą wyjść na jaw dopiero w trakcie eksploatacji. Taka nieuczciwość na polskim rynku motoryzacyjnym napawa potencjalnych klientów strachem oraz mnóstwem obaw związanych z podjęciem zakupowej decyzji.

Na szczęście na rynku istnieją także certyfikowane i renomowane salony samochodów używanych – np. takie jak: https://uzywany-mercedes.pl/, gdzie większość modeli objęta jest programem Mercedes-Benz Certified. Program „Mercedes-Benz Certified – Samochody Używane” to możliwość zakupu używanego Mercedesa bezpiecznie i z pewnego źródła. Certyfikowane samochody używane zostają poddane dokładnej kontroli technicznej, mają potwierdzoną historię i posiadają minimum 2-letnią gwarancję. „Mercedes-Benz Certified – Samochody Używane” to gwarantowana jakość, na którą składa się kontrola stanu technicznego, czy weryfikacja przebiegu wraz z dokumentacją.

Samochody dostępne w salonie używanych pojazdów Mercedes-Benz to zazwyczaj samochody pokontraktowe, krajowe, z pełną historią serwisową oraz dokładnie zweryfikowane przez salon w chwili odkupu pojazdu od pierwszego właściciela. Taka oferta gwarantuje pewny stan techniczny samochodu oraz stanowi doskonałą ofertę dla osób, które nie lubią przepłacać i jednocześnie nie chcą narażać się na podjęcie niewłaściwej decyzji zakupowej. Decydując się na zakup używanego, kilkuletniego pojazdu w salonie marki, zyskujemy spokój ducha i całkowitą gwarancję, że oferowany samochód jest wolny od wszelkich ukrytych wad czy problemów prawnych.

Źródło: Mercedes / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: