Na rynek wejdzie nowy elektryczny Fiat 500 e

A dokładnie w 2021 roku pojawi się elektryczny Fiat 500 E nowej generacji. Nie będzie hybrydą tylko zwykłym elektrykiem z niezłym zasięgiem.

Będzie to 320 kilometrów dzięki 42 kWh baterii. Będzie ją można naładować do 80 procent w ciągu 35 minut (przy szybkiej ładowarce). Ze zwykłego gniazdka proces będzie trwał nawet 14 godzin. Aby uzyskać jak największy zasięg auta trzeba będzie podróżować w trybie Sherpa, który ogranicza m. in. prędkość do 80 km/h.

Co ważne, nowy Fiat 500 E wygląda bardzo estetycznie i nie traci nic względem standardowych wersji. Jest teraz większy o 6 cm (rozstaw osi o 2 cm), a przód zyskał nowy look z wielkim logiem “500”. Auto ma też niewielki grill.

fiat 500e nuova 6 1024x576

Wiele zmian pojawi się też w środku auta. Na desce rozdzielczej zamontowano duży ekran dotykowy (10,25 cala). Drugi ekran jest zamiast zegarów i nadal jego kształt jest owalny wzorem poprzednika. Zmieni się też kierownica, która jest wielofunkcyjna i spłaszczona u dołu. Oprócz tego design środka został uporządkowany oraz wygląda bardzo estetycznie.

Auto będzie produkowane we Włoszech, a jego startowa cena to 37 500 euro.

fiat 500e nuova 4 1024x576

Konrad Stopa
fot. Fiat

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: