Samochód w UK – co warto wiedzieć?

Posiadanie własnego samochodu jest bardzo wygodne, nawet jeśli nie potrzebujesz go do codziennych dojazdów do pracy. Zapewnia Ci po prostu większą mobilność i poczucie wolności, ponieważ wiesz, że nie jesteś ograniczony rozkładem jazdy. Jednak mimo że kupno auta zarówno w Polsce, jak i w UK, oferuje te same korzyści i wygodę, to sam przebieg tego procesu oraz obowiązki z nim związane nie wyglądają już tak samo. Dlatego właśnie przed zdecydowaniem się na swój pierwszy samochód w Wielkiej Brytanii, jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Wybieraj wiarygodne oferty

Znalezienie ofert samochodów na sprzedaż nie jest szczególnie skomplikowane, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy możesz w tym celu wykorzystać Internet. Strony z ogłoszeniami pozwalają na zapoznanie się z ogromną ilością ofert w jednym miejscu, w dodatku w łatwy sposób ograniczysz przeglądane ogłoszenia tylko do tych, które spełniają Twoje wymagania. Nie jest to jednak jedyny sposób na wybranie swojego nowego samochodu. Na ciekawe okazje można trafić również z polecenia oraz odwiedzając lokalne komisy, oraz salony samochodowe. Niezależnie od tego, z jakiej możliwości zdecydujesz się skorzystać, ważne jest upewnienie się, że wybranie tego konkretnego auta nie będzie wiązało się z niepożądanymi komplikacjami. W tym celu warto sprawdzić jego historię za pomocą systemu HPI check, który pokaże nie tylko czy samochód ma aktualny przegląd, ale też czy brał udział w wypadkach.

Zadbaj o ubezpieczenie

Ubezpieczenie to nie tylko zabezpieczenie pieniędzy, jakie inwestujesz w swój pojazd, ale także obowiązek, ponieważ bez posiadania ważnej polisy nie możesz kierować autem na brytyjskich drogach. Jeśli jednak interesuje Cię ubezpieczenie samochodu w UK, ceny, na jakie trafisz, będą zależne od kilku czynników. Przy czym nie są to kwestie związane tylko z wiekiem czy doświadczeniem kierowcy, ale też przynależnością samochodu do konkretnej grupy ubezpieczenia. Na przypisanie grupy ma wpływ wartość auta, koszt jego części i naprawy oraz ocena bezpieczeństwa. To właśnie na podstawie takich informacji dany model zostaje zakwalifikowany do swojej kategorii, dlatego, jeśli zależy Ci na zmniejszeniu kosztów ubezpieczenia, warto przed zakupem sprawdzić, na jakie stawki możesz liczyć, wybierając interesujący Cię samochód.

Dopełnij wszystkich formalności

Kiedy obejrzysz już wybrane auto i potwierdzisz, że jego stan w rzeczywistości odpowiada temu, który został opisany w ofercie sprzedaży oraz zdecydujesz się go kupić, nadchodzi moment na sfinalizowanie transakcji. Dowodem dokonania zakupu jest wypełniona sekcja nr 6 certyfikatu V5C, dlatego też należy upewnić się, że w dokumencie tym znajdą się wszystkie niezbędne informacje. Warto też pamiętać, że ubezpieczenie oraz podatek drogowy nie przechodzą na nowego właściciela, konieczne będzie więc zadbanie o wniesienie odpowiednich opłat samodzielnie.

Dzięki zadbaniu o te elementy zwiększysz swoje bezpieczeństwo oraz ograniczysz ryzyko wybrania oferty wystawionej przez nieuczciwego sprzedawcę. W ten sposób szybko i bez żadnych komplikacji staniesz się właścicielem własnego samochodu na Wyspach i zyskasz możliwość swobodnego podróżowania.

Źródło: Polplan.co.uk / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: