Motoryzacyjne dzieła sztuki do obejrzenia w Warszawie

Już 16 czerwca przy pomniku Syrenki w Warszawie pojawi się wyjątkowa wystawa BMW Art Cars. Autorami tych unikatowych dzieł sztuki są Roy Lichtenstein, Andy Warhol, A. R. Penck i Sandro Chia.

BMW Art Cars to budowana od ponad 45 lat kolekcja sportowych i koncepcyjnych modeli BMW, które zostały przeobrażone w dzieła sztuki przez czołowych artystów. Warszawiaków i nie tylko czeka nie lada gratka. Wspomniane dzieła sztuki będzie można oglądać w dniach od 16 do 30 czerwca na skwerze przed pomnikiem Syrenki, w pobliżu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Centrum Nauki Kopernik.

P90143564 highRes bmw art car by andy  1024x675

Na wystawie znajdziemy m.in. niezwykłe malowanie BMW 320i którym to Hervé Poulain i Marcel Mignot wystartowali w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1977 roku. W Warszawie pojawi się także BMW M1 o mocy niemal 480 KM. W przeciwieństwie do poprzednich artystów, M1 było malowane przez niego własnoręcznie.

P90100554 highRes  art drive the bmw a 1024x769
wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Oprócz wspomnianych modeli entuzjaści sztuki i motoryzacji będą mogli podziwiać jeszcze dwa inne modele – BMW serii 3 przygotowane przez włoskiego artystę Sandro Chia oraz BMW Z1, które nigdy nie brało udziału w żadnym wyścigu, a nawet nie jeździło po zwykłych drogach. Ostatni z modeli od początku pomyślany jako obiekt galeryjny.

P90100555 highRes  art drive the bmw a 1 1024x769

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: BMW

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.