Import samochodu: na co uważać w przypadku samochodów z Japonii, USA i Azji?

Sprowadzanie pojazdów z takich krajów jak Japonia, USA czy Zjednoczone Emiraty Arabskie ma wymierne korzyści, ale – jak w przypadku każdej transakcji – należy zachować ostrożność. Na co warto uważać w przypadku pojazdów z Ameryki czy Azji? Sprawdzamy!

Auta z zagranicy – podobnie jak w Polsce – są różne. Jedne gorsze, inne lepsze. Niezależnie od stanu technicznego, każdy sprzedawca chce pozbyć się pojazdu. W jaki sposób nie dać się nabrać na zagrywki zagranicznych handlarzy? 

Uwaga na stan techniczny!

Pojazdy z USA czy Japonii są zwykle w dużo lepszym stanie technicznym, jednak mogą zdarzyć się wyjątki. Otóż niektórzy, najczęściej młodsi posiadacze szybkich, sportowych samochodów mogli dość mocno nadwyrężać stan jednostki napędowej, skrzyni biegów czy opon. Co więcej, wśród takich osób wielu to fani domorosłego tuningu i tanich dodatków do pojazdów. Obniżają one tym samym wartość sprowadzanego samochodu.

Druga sprawa to stan blacharki. Niektóre samochody z USA czy Japonii mogą stać „pod chmurką”, a w klimacie wilgotnym i upalnym to prawdziwa katorga dla karoserii. Może się zdarzyć, że sprowadzony pojazd ma wypłowiały lakier lub jest pełen dziur po rdzy.

Jest sposób, aby tego uniknąć! Samochody z Japonii lub innych krajów najlepiej sprowadzać z pomocą doświadczonych pośredników. Ci zweryfikują stan techniczny pojazdu, skontrolują jego historię i pomogą w przeprowadzeniu wszystkich formalności. Warto sprawdzić również jakie pojazdy znajdują się bezpośrednio w ofercie takiej firmy. To auta dokładnie przebadane, których jakość i stan nie wzbudzają żadnych podejrzeń!

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców!

Wśród Amerykanów czy Japończyków sprzedających swoje samochody zdarzają się osoby nieuczciwe, które chcą wyłącznie wyłudzić od Ciebie pieniądze. Ich auta to najczęściej jeżdżące złomy, których historia nie jest adekwatna do ceny. Należy uważać na sprzedawców, którzy nie mają dobrej opinii w Internecie, nie potrafią wyjaśnić wszystkich kwestii spornych dotyczących pojazdu, a VIN pokazuje dane sprzeczne z tym, co znajduje się w ogłoszeniu. Niekiedy może być też obciążony ukrytymi opłatami, albo – co gorsza – pochodzić z kradzieży!

W takiej sytuacji również warto poprosić o pomoc specjalistów, którzy są doświadczeni w sprowadzaniu samochodów z zagranicy. Ich wiedza i praktyka sprawiają, że będziemy mogli spać spokojnie, nie martwiąc się o auto i los naszych funduszy przeznaczonych na jego zakup. 

Jak widzisz, zakup samochodu z Japonii, USA czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymaga wiedzy, albo współpracy z wyspecjalizowaną firmą. Polecamy tę drugą opcję jeżeli chcesz skorzystać z ogromnej oferty zagranicznych pojazdów dostępnych w dużo bardziej atrakcyjnych cenach, a jednocześnie nie jesteś pewny swojego doświadczenia lub pierwszy raz sprowadzasz pojazd z zagranicy!

Źródło: Richters Motors / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy