BMW E36 M3 Compact istnieje naprawdę

I to nie jest żaden domorosły projekt w przydomowym garażu koło Radomia. BMW M3 w nadwoziu Compact istnieje naprawdę. E36 w takiej odmianie właśnie pochwaliło się muzeum tej marki.

Kompot wyśmiewany jest przez znawców marki i uważany za niebyt i błąd bawarskiego producenta. Jako, że to gorszy sort e36 auto nigdy oficjalnie nie doczekało się sportowej odmiany M3. Jak widać jedna sztuka powstała i w czerwonym lakierze cieszy oczy odwiedzających muzeum. W sieci pokazały się zdjęcia tego rarytaska.

BMW e36 Compact M3 2 1024x567

Auto jest krótsze aż o 23 centymetry, więc projekt nadwozia wydaje się być dosyć nieproporcjonalny. Dzięki temu samochód waży tez odpowiednio mniej – tylko 1300 kilogramów, czyli o 150 kg mniej niż normalna wersja coupe.

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Pod maską znalazł się 320-konny motor z sześcioma cylindrami w rzędzie. Niestety nie znamy osiągów, ani więcej szczegółów, ale trzeba się cieszyć, że BMW Classics restauruje nawet takie auta.

BMW e36 Compact M3 3 1024x593

Tylko to wnętrze z fotelami Recaro jakieś takie ubogie…

Konrad Stopa
fot. BMW

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: