Mazda 6 wyróżniona

Mazda 6 to dobrze znany model. Trzecia generacja, którą obecnie znajdziemy w salonach sprzedaży jest dostępna od 2018 roku. Jest to wersja po drugim, większym liftingu.

Pomimo tego, że Mazda 6 nie jest liderem sprzedaży w swoim segmencie to w dalszym ciągu jest to jeden z najlepszych modeli dostępnych rynku. Najlepszym dowodem potwierdzającym te słowa jest tytuł najlepszego auta w swojej klasie przyznany przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Tytuł ten przyznano  po przeprowadzeniu XI edycji dorocznego Profesjonalnego Testu Flotowego.

warsawmazda6redandwhite

Test flotowy obejmuje 8 segmentów aut wliczając w to auta dostawcze. O wyróżnienie walczyło tym razem 37 modeli. Punktacja testu w poszczególnych segmentach bazuje na 6 zmiennych. Są to: ocena fleet managera po jeździe testowej na trasach miejskich i podmiejskich, analiza kosztów zakupu oraz serwisowania, analiza wartości rezydualnej, pomiar zużycia paliwa oraz pomiar emisji CO₂.

Po starannej analizie Mazda 6 okazała się bezkonkurencyjna w segmencie D i otrzymała tytuł najlepszego auta w swojej klasie.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Mazda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.