BMW i Mini z usterkami

Jak dotąd niemieckie modele uznawane były jako samochody bezawaryjne. Pod tym względem ustępowały jedynie japońskiej konkurencji. Po ostatnim komunikacie dowiadujemy się że również w BMW i Mini zdarzają się wpadki jakościowe.

Usterka dotyczy elementu hybrydowego układu napędowego typu Plug-in w wybranych modelach należących do BMW Group.

Z informacji jaką podaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na polskim rynku jest 109 samochodów w których może wystąpić usterka. Na liście znalazły się modele BMW: 2 Active Tourer, X2, X3, X5, Serii 3, Serii 5, Serii 7 oraz jeden przedstawiciel MINI – Countryman.

P90408113 highRes mini countryman boar 1024x682

Przedstawicielstwa obu marek przekażą klientom informację o możliwej awarii wraz z wyjaśnieniami które mają zagwarantować bezpieczną eksploatację pojazdu do czasu jego naprawy w autoryzowanej stacji serwisowej.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: BMW

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.