Kolejny debiut – odświeżone Audi Q5

Średni SUV z pierścieniami na grillu przedstawił się właśnie światu w nowej formie. Nowe Audi Q5 zyskało trochę w aspekcie designu i zastosowanej we wnętrzu technologii.

Audi Q5 na 2021 rok w standardzie będzie autem ekologicznym i tzw. miękką hybrydą. Co ciekawe, elektryczne wspomaganie będzie zarówno w modelach benzynowych, jak i tych z dieslem. Elektryczny rozrusznik i generator wspomoże konwencjonalny napęd.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to w motorze benzynowym dostaniemy 264 KM i 370 NM, a w wysokoprężnym 204 KM i 400 NM. W opcji napęd quattro i 7-stopniowy automat.

2021 audi q5 7 1024x576

Samochód wygląda teraz jak reszta gamy marki z Ingolstadt. Większy grill i bardziej dynamiczne światła oraz ostrzejsze linie nadwozia kojarzą się z aktualnym trendem projektowania.

Auto zyskało też w środku, gdzie głównym miejscem jest dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala. Za kierownicą znalazł się drugi ekran zamiast zegarów, aczkolwiek bez dopłaty otrzymamy jeszcze analogiczne rozwiązanie.

2021 audi q5 2 1024x576

Audi Q5 możecie powoli zamawiać w salonach. Debiut na polskich drogach jesienią tego roku.

Konrad Stopa
fot. Audi

2021 audi q5 13 1024x576

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: