Ford Focus od teraz również hybrydą

Ford Focus to bardzo popularne auto klasy kompakt. Ten udany model ma już swoją wierną grupę klientów. Obecna IV generacja modelu zadebiutowała raptem 2 lata temu.

Pomimo całkiem zadowalającej sprzedaży tego modelu, Ford postanowił już teraz pójść o krok dalej i rozszerzyć swoją ofertę, by stała się bardziej konkurencyjna. Jak wiadomo z roku na rok rośnie świadomość ludzi w związku z zanieczyszczeniem powietrza. Z roku na rok rośnie również sprzedaż samochodów ekologicznych typu hybryda oraz pojazdy elektryczne.

Od niedawna na rynku polskim można właśnie zamawiać model Focus z napędem hybrydowym. Silnik ten oparty jest na jednostce EcoBoost o pojemności 1,0 l.  Występuje on w dwóch wariantach mocy: 125 KM i 155 KM.

Ford Focus 2020 02 LOW 1024x740 Ford Focus od teraz również hybrydą

W tej miękkiej hybrydzie o oznaczeniu EcoBoost Hybrid zwykły alternator został zastąpiony rozrusznikiem/generatorem z paskiem, który daje możliwość odzyskiwania energii podczas utraty prędkości. Rozwiązanie to wspomaga również auto podczas przyspieszania (wykorzystując zmagazynowaną energię do wzmocnienia momentu obrotowego). Skumulowana energia może być wykorzystana także do zasilania pokładowego sprzętu elektrycznego.

Ceny Forda Focusa z napędem hybrydowym rozpoczynają się od 97 700 złotych dla wersji hatchback. Za odmianę kombi trzeba dopłacić 4 000 złotych.

Paweł Oblizajek
fot. Ford

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.