Jeep Renegade 4xe i Jeep Compass 4xe wycenione

Ostatnie dobre wyniki Jeep zawdzięcza głównie modelom Renegade i Grand Cherokee. Zapowiadający się dobrze Compass jak dotąd niestety nie odniósł sukcesu. Obiecujące wyniki sprzedaży nie przysłoniły jednak oczu osobom decyzyjnym tej marki. Wszyscy doskonale wiedzą, że aby w dalszym ciągu umacniać swoją pozycję na rynku trzeba inwestować w nowe modele i nowe technologie. Tak właśnie powstały hybrydowe wersje Renegade i Compassa.

Zaprezentowane w 2019 roku w Genewie modele w końcu trafiły do polskich salonów sprzedaży. W ostatnim czasie FCA podała ceny wspomnianych wyżej samochodów.

Modele Renegade 4xe i Compass 4xe to pierwsze zelektryfikowane Jeepy na rynek Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Są to hybrydy typu plug-in. Nadwozia nowych modeli 4xe można łatwo rozpoznać. Wyróżniają się one niebieską barwą widoczną na przednim emblemacie Jeep oraz na emblematach „4xe” i „Jeep” z tyłu. Zarówno Renegade 4xe, jak i Compass 4xe są wyposażone w dobrze znany 1,3-litrowy silnik benzynowy z przodu oraz silnik elektryczny umieszczony między tylnymi kołami i zasilany akumulatorem o mocy 11,4 kWh, który można ładować podczas jazdy lub zewnętrznie z gniazdka elektrycznego. Wspomniany silnik wspomagany przez turbosprężarkę zapewnia moc 130 KM lub 180 KM i wsparty jest przez silnik elektryczny który dostarcza dodatkowe 60 KM.  Daje to nam łącznie 190 KM (wersja Limited) lub 240 KM (dla wersji Trailhawk i S). Modele 4xe wyposażone są też w nową, sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów. Zmieniono również system zarządzania trakcją Selec-Terrain z trybami  jazdy – Auto, Snow, Mud & Sand oraz Rock, a także z nowym trybem Sport.

Jeep  4xe 17

Ceny nowych modeli nie należą do najniższych. Są nawet zdecydowanie wyższe niż przedstawionego niedawno Volkswagena ID.4. Hybrydowy Jeep Renegade 4xe w wersji Limited kosztuje 172 000 złotych. Terenowa wersja Trailhawk do koszt opiewający na kwotę 174 000 złotych.  Cennik modelu Compass rozpoczyna się od kwoty 188 500 zł za wersję Limited, Trailhawk kosztuje zaś 199 500 zł.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Jeep

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.