Jaguar szykuje XE z V8 pod maską?

Nie milkną echa po zapowiedzi nowego modelu – Jaguara XE – w gamie angielskiej marki. Mamy też gorący kąsek. Ten średniej klasy samochód ma szanse zadebiutować w ultramocnej odmianie XER-S z silnikiem V8 pod maską! 

Wersja XER-S, która miałaby pojawić się w sprzedaży już w 2016 roku, otrzymałaby nie lada mocne serce V8 o pojemności 5 litrów i mocy 542 KM. Ten sam silnik pracuje pod maską F -Type’a R Coupe!! Taka moc pozwoli XER-S rozpędzić się do 300 km/h, a pamiętajmy, że mówimy o samochodzie klasy średniej. Jaguar XE będzie bowiem bezpośrednim konkurentem BMW 3 czy Audi A4. Takie newsy przywracają wiarę w motoryzację. Prawda?

Adam Gieras

źródło: Jaguar 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)