Honda Jazz teraz hybrydą

Nowa Honda Jazz zadebiutuje już niedługo, ale w Europie będzie tylko hybrydą. Czy miejskie auta będą już tylko proekologiczne?

To już czwarta generacja tego mikrovana. Nadal będzie cieszyć przestrzenią, rozwiązaniami Magic Seats, a do tego pojawią się nowinki technologiczne w bogatym wyposażeniu.

2020 honda jazz 1 1024x768 Honda Jazz teraz hybrydą

Większy wyświetlacz centralny oraz cyfrowe zegary za kierownicą to nie wszystko, ponieważ najważniejszym faktem jest obecność jedynie hybrydy w Europie. Będzie to połączenie silnika 1.5 i-VTEC i dwóch motorów elektrycznych. Całość ma oszałamiającą moc 109 KM (253 Nm). Na szczęście zastosowanie takiego napędu zaowocuje spalaniem rzędu 4,5 litra na sto kilometrów.

Co ciekawe, samochodem można jeździć tylko na samym prądzie. Oczywiście dostępny jest też tryb, w którym bateria odzyskuje energię z hamowania.

2020 honda jazz 3 1024x768 Honda Jazz teraz hybrydą

Za panującą modą auto będzie też dostępne w wersji “terenowej” Crosstar. W salonach model ten pojawi się pod koniec Q2 tego roku.

Konrad Stopa
fot. Honda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: