Baterie do elektrycznych Volkswagenów z Polski

I nie chodzi tu o model Crafter, który również w wersji elektrycznej jest produkowany pod Poznaniem. Mowa o bateriach do Volkswagenów I.D. z podwrocławskiej fabryki LG Chem.

A dokładnie z fabryki w Kobierzycach, która ma zatrudnić nawet 2500 osób i produkować około 100 tysięcy baterii rocznie. Mają one trafić do modeli z serii I.D. niemieckiego producenta, które pojawią się na rynku już w 2020 roku.

Sama produkcja aut ruszy oczywiście wcześniej, a zajmie się nią niemiecka fabryka Gläserne Manufaktur. Aktualnie znajduje się tam muzeum aut elektrycznych tego producenta.

2018 08 30 12 34 02 Volkswagen ID Concept 2016 1024 14.jpg Obraz JPEG 1024 × 768 pikseli Skala

A Wy, wierzycie w ogóle w powodzenie i popularność takich modeli, jak ze zdjęć? O elektrycznym aucie z Polski nawet nie wspominam.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: