Audi S8 ABT Sportline – subtelny i niepozorny

Nie od wczoraj wiadomo, że ABT w swoich projektach tworzy bardziej krzykliwe auta. Agresywniejsze z wyglądu i o wiele bardziej rzucające się w oczy. A w tym przypadku? To tylko wygląda na zwykłe S8.

Ma czterolitrowe podwójnie doładowane V8 i napęd Quattro. Dysponuje mocą “tylko” 700 KM i 880 Nm. Do “setki” rozpędza się w 3,4 sekundy i rozpędzi się do 270 km/h. To naprawdę szybka limuzyna.
Porównując do bazowej wersji osiągi poprawiono o 0,4 sekundy, a limiter przestawiono z 250 km/h na 270 km/h.

2 14 1024x683

Taką moc udało się uzyskać za pomocą przede wszystkim zmianą oprogramowania ECU oraz poprawą układu wydechowego. Większej ilości modyfikacji producent nie podaje.

Co ciekawsze z zewnątrz nie zmieniło się dosłownie nic oprócz zmiany felg na te 21-calowe. Dodatkowo na tylną klapę trafiła delikatna lotka z włókna węglowego. W środku dodano logotyp na gałce od skrzyni biegów oraz na przycisku do uruchamiania.

6 14 1024x683

Gdyby jednak zdjąć te wszystkie oznaczenia zewnątrz mógłby to być całkiem niezły “sleeper”.

Paweł Zaorski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.