Alpine A110S – znamy polską cenę baby Porsche. Tego wzmocnionego

Pierwsze wzmianki o Alpine A110S, czyli wzmocnionej wersji francuskiego coupe, pojawiły się w sieci w czerwcu. U nas pisał o nich Bartek.

Alpine A110 było już w naszej redakcji testowane dwukrotnie. Zarówno za pierwszym (Alpine A110 Premiere Edition) jak i drugim (Alpine A110 Legende) razem spotkało się z bardzo dobrymi opiniami. Nic więc dziwnego, że stojąc codziennie z lornetką przy oknie wyczekiwało się kolejnych informacji o wzmocnionej wersji Alpine A110S.

Nowa odmiana francuskiego coupe zyskała dodatkowe 40 koni mechanicznych. Moment obrotowy pozostał bez zmian – wynosi 320 Nm. Pozwoliło to na urwanie ze sprintu do setki 0,1 sekundy. Alpine A110S z launch control robi to w 4,4 sekundy. Oprócz zmian w przyśpieszeniu producent postarał się również o bardziej sportowe wrażenia z jazdy. Zawieszenie zostało obniżone o 4 mm, sprężyny zostały utwardzone o 50% a stabilizatory są mocniejsze o 100% względem Alpine A110.

alpine a110s 2019 3 1024x576

Alpine A110S prezentowane jest na 18-calowych felgach GT Race z oponami Michelin Pilot Sport 4. Kolejną ze zmian są emblematy z akcentami z włókna węglowego. We wnętrzu nie zabrakło sportowych foteli Sablet z pomarańczowymi przeszyciami. Podczas konfigurowania wymarzonej Alpine A110S klient może zdecydować się na matowy lakier, lżejsze felgi lub karbowany dach, który pozwoli na obniżenie masy pojazdu o niespełna 2 kilogramy.

Alpine A110S można zamawiać już teraz w salonie Alpine Katowice. Cennik otwiera kwota 284 400 zł.

Tekst: Arek Jurczewski
Zdjęcia: Alpine

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.